16 stycznia 2016

Trening cierpliwości - puzzle

Pierwsze puzzle czekały kilka miesięcy zanim Dziewczynka postanowiła je docenić. Teraz są (bezapelacyjnie!) ulubioną zabawką a na dodatek mają kilka zastosowań.


Puzzle Djeco "Animaux du jardin" są przeznaczone dla dzieci powyżej 18 m.ż. (Dziewczynka ma 20 miesięcy). Pudełko kryje 6 układanek o różnych stopniach trudności i kartonowe wzory zwierzątek pomagające dziecku ułożyć obrazek. Najłatwiejsze - motyl i biedronka - składają się z 4 części, wróbelek i ślimak - z 6 a królik i jeż, to 9 elementów do ułożenia. Puzzle mają nieregularny kształt i jak zwykle u Djeco genialny design.Dziewczynka nie jest jeszcze w stanie ułożyć obrazków samodzielnie, ale chętnie łączy kartoniki przy mojej pomocy. Zna i nazywa wszystkie zwierzątka :)


Puzzle układamy codziennie (a w weekendy kilka razy dziennie) od 2 miesięcy i jeszcze się nie zdarzyło, żeby Dziewczynka przerwała zabawę przed ułożeniem wszystkich obrazków. 


Kartonowe postaci zwierzątek służą nam też w innych zabawach. Co mnie zaskakuje, Dziewczynka bardzo lubi sprzątać po tej zabawie. Powiedziałabym nawet, że sprzątanie puzzli stanowi integralną część rytuału układania :) Dziewczynka równie chętnie, jak układa, demoluje obrazki, po czym pieczołowicie wkłada wszystkie elementy do pudełka. Jedna sesja z układanką zajmuje Dziewczynkę na około 20 minut. 
Walory edukacyjne zabawki wskazywane przez producenta: ćwiczenie koncentracji, umiejętności manualnych, cierpliwości, spostrzegawczości, rozwój wyobraźni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i każde pozostawione słowo :)
Kuku & Cui

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...