3 września 2015

Mała Mama, czyli rzecz o pierwszym wózku dla lalek

Idealnego wózka dla lalek nie poszukiwaliśmy. Nie zdążyliśmy :) Helen otrzymała go od swoich ukochanych Dziadków w urodzinowym prezencie. I choć do ideału trochę mu brakuje, wożone w nim lalki i misie nie czują chyba specjalnego dyskomfortu ;)


Internetowe sklepy z drewnianymi zabawkami oferują bogactwo i różnorodność tego typu wózków: od wiklinowych po drewniane, od lakierowanych na dowolnie wybrany kolor po naturalne w swej barwie, od lekkich po te bardziej masywne, którym nie straszna nawet waga dorodnego niemowlęcia. Plastikowe wózki będące miniaturami istniejących "prawdziwych" wózków dla dzieci są dalekie od mojej estetyki, dlatego prezent dla Helenki przyjęłam z wielką ulgą :) 
Wózek jest wykonany z drewnianych płyt MDF i pomalowany białą farbą. Plusem są pokryte cienką gumą koła, które zapewniają ciche przemieszczanie się zabawki oraz zapobiegają ślizganiu się kół po gładkiej powierzchni (płytki, drewno). 
Minusem jest lekka waga wózka, z powodu której tylko stabilnie chodzące dziecko może pchać przed sobą zabawkę. Próby pchania wózka przez uczącą się chodzić Helen (która traktowała go jak swoisty jeździk - pchacz) kończyły się zawsze upadkiem. Być może egzamin zdałoby obciążenie gondolki ciężkim przedmiotem, ale takiego rozwiązania finalnie nie spróbowaliśmy.Wózek idealnie pasuje do wzrostu naszej 17-miesięcznej panienki. Wysokość rączki od podłoża to około 55 cm, co pozwala na swobodne pchanie wózka bez schylania się, czy też nienaturalnego podnoszenia małych łapek na zbyt dużą wysokość. Można pchać go przed sobą, używając do tego nonszalancko tylko jednej ręki, tudzież ciągnąć za sobą, z łatwością pokonując przeszkody w postaci progów lub bardziej stromych krawężników. A wszystko przy akompaniamencie głośnego „A-a-a” wydobywającego się z ust mojej małej „Mamy”, która w ten sposób usypia swojego ulubionego, długonogiego królika.

1 komentarz:

Dziękujemy za odwiedziny i każde pozostawione słowo :)
Kuku & Cui

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...