19 lutego 2015

Znasz Tintina? Znasz Cheverny :)

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dziecka w wieku 6+ (jak ja), na dodatek chłopca, jest duże prawdopodobieństwo, że znasz już przygody Tintina i jego psa Milusia. A to znaczy również, że znasz Cheverny :)


Twórca komiksu o Tintinie, Herge, wzorował się na tym zamku, rysując siedzibę kapitana Baryłki. To dlatego będąc w Cheverny miałam nieodparte wrażenie, że "gdzieś już to widziałam" :)


Zamek Cheverny jest zupełnie inny od pozostałych obronnych twierdz położonych nad Loarą. Kameralny i uroczy, i co ważne dla osób podróżujących z dziećmi: ma obłędny park i ogród! Przepadliśmy tam z Chłopcem na długie godziny.

Pierwsze podejście do lektury Tintina (2 lata temu) zakończyło się ku rozpaczy M. fiaskiem. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Teraz już z czystym sumieniem Tintina polecamy małym i dużym wielbicielom komiksów. Spróbujcie raz a nie oprzecie się kolejnym przygodom i będziecie przeczesywać Internet w poszukiwaniu kolejnych części na "aletegoitamtego" ;) 
O filmie Spielberga (Przygody Tintina) nie napiszę nic więcej, jak tylko: świetne kino dla całej rodziny. Obejrzyjcie koniecznie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i każde pozostawione słowo :)
Kuku & Cui

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...