16 grudnia 2014

O niezwykłym kocie słów kilka

Najsmutniejsze w byciu dorosłym jest to, że wraz z wiekiem tracimy wiarę w czary i cuda. W pośpiechu dnia codziennego coraz rzadziej zauważamy rzeczy niezwykłe, które jako dzieci widzieliśmy na każdym kroku... 
Na szczęście dorosłość niesie ze sobą coś, dzięki czemu utracona wiara w cuda wraca, choć jej wymiar jest już nieco inny. Tym czymś są nasze Dzieci!


Kiedy usłyszałam imię "Findus" wiedziałam, że postać je nosząca nie może być zwyczajna. A potem okazało się, że jest to kot. Kot niezwykły, nieświadomie zabawny, sprytny i rozczulający do łez swoim ludzko-kocim zachowaniem. Wraz ze swoim panem, staruszkiem Pettsonem, tworzą doskonałą i zgraną (choć może nie zawsze życiowo zaradną) drużynę.

Przepraszam panie Dickens, ale Opowieść wigilijna chyba raz na zawsze została zdetronizowana przez świąteczną opowieść o Pettsonie i Findusie.


Goście na Boże Narodzenie Svena Nordqvista to książka, która co roku towarzyszy naszym przygotowaniom do świąt. To wspaniała, ciepła i wzruszająca historia o wielkiej przyjaźni (kota i człowieka) i zwykłej ludzkiej życzliwości. Dzięki niej cofam się w przeszłość i wspominam czas, kiedy jako mała dziewczynka wierzyłam w opowieści o świętym Mikołaju i zwierzętach, które w wigilijną noc mówią ludzkim głosem. 
W tym roku pozna ją również Helen, i mam nadzieję, polubi tak samo, jak jej starszy Brat :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i każde pozostawione słowo :)
Kuku & Cui

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...