4 grudnia 2014

Djeco

W samym sercu Paryża, w sąsiedztwie katedry Notre Dame, przy Rue des Grands-Augustins, mieści się siedziba firmy, którą kojarzą doskonale rodzice ceniący niebanalne zabawki.  Mowa o francuskim Djeco, tworzącym od 60 lat unikatowy styl.
Jeśli szukasz w zabawkach dla dzieci czegoś więcej niż kolorowego plastiku, zapraszam do świata Djeco.


Strona internetowa marki to absolutny majstersztyk. Wchodząc do wirtualnego świata Djeco otwiera się książkę z przepięknymi ilustracjami. Nawigacja zostawia trochę do życzenia, ale kto by się tym przejmował mając przed sobą tak piękne obrazki? Trochę retro, trochę eklektyczne, po prostu bajeczne.

Asortyment szeroki. Od puzzli i gier, poprzez drewniane zabawki i szklane kulki, kreatywne zestawy malarskie, naklejki, klocki, po dekoracje pokoi dziecięcych. Wszystko dostępne w Polsce.


Nie ma drugiej firmy dziecięcej, która produkowałaby gry i puzzle z ilustracjami jakby wprost wyjętymi z obrazów Bruegla. Całe mnóstwo detali i panorama świata przywodzą na myśl malarstwo rodzajowe. Bez infantylizmu. W moim Chłopcu wywołują zachwyt pomieszany z niedowierzaniem: Naprawdę to jest do zabawy Mamo?
Koszt puzzli waha się w okolicach 40-70 zł. No niemało. Ale w czasach, gdy za pierwszą z brzegu plastikową zabawkę trzeba wydać 50 zł, Djeco jest warte swojej ceny.   

Zwłaszcza, że Djeco to nie tylko wyjątkowa szata graficzna. To również najwyższa jakość, która pomyślnie przechodzi testy w tysiącach maleńkich rączek i ząbków ;) Drewniane zabawki Djeco mogą z powodzeniem dziedziczyć kolejne dzieci w rodzinie. Podobnie układanki. Bez obaw o zepsucie, uszkodzenie, czy rozklejenie.

Kto zna, ten wie, kto nie zna, gorąco polecam!

* fot. nr 1 pochodzi ze strony Djeco
* fot. nr 2 z wykorzystaniem zdjęć ze sklepu Mamissima (pssst... nie jest już tajemnicą, że dzisiaj i jutro można w tym sklepie wypatrywać promocji na produkty Djeco ;)

1. Drewniany Labirynt Akwarium
2. Domino w Pudełku Zwierzątka Animo
3. Puzzle Drewniane Trzywarstwowe Moby
4. Duża Kuchenka
5. Zestaw do Tworzenia Biżuterii Perły i Gwiazdki
6. Mobile Karuzela
7. Puzzle Obserwacyjne Bitwa Smoków 350 elementów
8. Grzechotka Pitiboux
9. Pudełka do Układania Zwierzęta i Dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i każde pozostawione słowo :)
Kuku & Cui

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...