1 października 2014

To nie są wyłącznie rzeczy

Wiosna 2014. Nie tylko my czekamy na Dziewczynkę...A. tygodniami przeczesuje Internet w poszukiwaniu tej jednej, szczególnej książki. Niemal nieosiągalnej, bo wydanej dwanaście lat temu. Pierwszy biały kruk w biblioteczce Dziewczynki. Żeby wiedziała, że jest kochana, jak stąd do księżyca.

N. pisze do Dziewczynki list. Najprostsze słowa jakie można sobie wyobrazić, a jednocześnie tak bardzo wzruszające: [...] jeśli kiedyś pomyślisz o nieznanym Ci Dziadku Andrzeju - to spójrz w oczy Twojej Mamy, która ma jego spojrzenie. Bądź szczęśliwa, niech Świat będzie Ci przyjazny [...]. 

M. wieczorami dzierga wełnianą sukienkę. Z wielką cierpliwością i dbałością o najmniejszy szczegół. Namacalny dowód radości oczekiwania.

Co nadzwyczajnego może być w książce, którą ma 7 milionów innych dzieci, w kartce z Empiku i różowej sukience bez metki? To nie są zwykłe rzeczy. Choć Dziewczynka jeszcze o tym nie wie, to jej najcenniejsze pamiątki z dzieciństwa. Kiedyś jej o tym opowiem...

4 komentarze:

 1. Kuku, moja mama zostawiła dla mnie pierwszy kaftanik i buciki. Dostałam je na 18 urodziny. Wtedy szczególnie się nie ucieszyłam, ale teraz pilnuję tych rzeczy jak oka w głowie.
  Dziewczynka będzie mieć piękne pamiątki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pilnuj! Wcale się nie dziwię i trochę zazdroszczę :)

   Usuń
 2. [...] jeśli kiedyś pomyślisz o nieznanym Ci Dziadku Andrzeju - to spójrz w oczy Twojej Mamy, która ma jego spojrzenie. Bądź szczęśliwa, niech Świat będzie Ci przyjazny (...) ojej przepiękny list! zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Nie zaglądam często do tej koperty, bo zawartość za bardzo ściska gardło...

   Usuń

Dziękujemy za odwiedziny i każde pozostawione słowo :)
Kuku & Cui

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...